Salyangoz Fan

SALYANGOZ FANLAR

Denizlide salyangoz fan tedariki ve montaj hizmetlerini sunuyoruz.

Salyangoz fan; Havalandırma kanallarının taze hava üflemeleri veya havalandırma kanalının içerideki hava tahliyesinde kullanılan havalandırma ünitesidir.

Emme fanları çalıştıkları ortamların basıncını düşürerek görev yapar.

Salyangoz Fan Türleri

Emme Fanlar

İklmlendirmede iç-dış hava karışımı ile çalışan sistemlerde gereklidir. Bu fanlar, iklimlendirilen ortamdaki havanın uygun miktarda dönmesini sağlar. Artı basınç oluşturulan sistemlerde emme fanları, basma fanlarından daha küçük debi ile çalışır.

Salyangoz Egzoz Fanı

İç-dış hava karışımı ile çalışan, ancak emiş fanı kullanılmayan sistemlerde bulunur ve alınan hava kadar dönüş havasının egzoz edilmesini sağlar.Bu sistemlerde basma fanı, dış hava alınmayan durumda, sistemde oluşan statik basıncı karşılayacak şekilde seçilmelidir. Dış hava alınan durumda ise, egzoz fanı, alınan havadan biraz daha düşük miktarda dönüş havasını dışarıya aktararak havalandırma kanalı içinde bir artı basınç oluşmasını sağlar.

Salyangoz Basma Fanı

Herhangi havalandırma kanalına bağlanan fan havalandırma kanalı içinde artı basınç oluşumu sağlar. Bununla birlikte hava hareketlenir bu tip fanlara basma fanlardır.

Salyangoz Fanların Kullanım Alanları

Bir basınç farkı oluşturarak havanın akışını sağlayan cihazlara fan denir. Fanın hareketli elemanı olan kanatlar hava üzerinde iş yapar ve ona statik ve kinetik enerji kazandırır. Havaya kazandırılan bu statik ve kinetik enerjilerin birbirine oranı, fanın özelliklerine bağlıdır. Ağırlıklı olarak: Çimento , Demir çelik, Mobilya, Madencilik, Petro kimya, Cam, Seramik ve Kağıt Fabrikalarında içerisinde farklı maddelerin ulunduğu havanın taşınmasında kullanılmaktadır.

Denizli İçi ve Ege Bölgesinde Salyangoz fan üretim, montaj tedarik konularında özverili çalışma ile hizmet veriyoruz. Denizli içi havalandırma sistemlerinde stoktaki ürünlerde aynı gün montaj hizmetimiz vardır.

Endüstri ve konut alanlarında gelişmenin sağlanması için insanların iyi bir havalandırma ihtiyaçlarının sağlıklı şekilde giderilmesi gerekmektedir. Bu nedenle havalandırma sistemleri işyeri sahipleri ve çalışanlar için önceliktir.

Hava Kanalı İşini Uzmanına Bırakın

Denizli’de Sektörde 25 yıllık deneyimli ekip ile Sefa Havalandırma olarak, Denizli’de Hava Kanalı imalatını bilgisayar ortamında çizimlerle sıfır hata ile imal ediyoruz. Hava kanal sistemlerini müşterilerimize özel olarak tasarlıyor havalandırma sistemlerine montajını sağlıyoruz.